Fundacja Przypominajka

I stało się jasno…

Światło to życie. Chcemy żyć i pomóc innym żyć dobrze. Zacznijmy tworzyć razem, krok po kroku lepszy świat. Różnorodny, pełnowymiarowy, otwarty, w którym szacunek i zrozumienie dla drugiego są wartościami nadrzędnymi. Świat pełen barw, zapachów, małych, codziennych rytuałów, gestów czyniących każdy kolejny dzień jaśniejszym. Światło ma różne natężenie żadne z nich nie jest lepsze lub gorsze. Jest po prostu inną formą jasności. Pamiętajmy o tym.

Nasze świece

Czy jest lepszy symbol jasności, tej zewnętrznej i wewnętrznej niż płomień świecy? Czasem coś tak małego jak  migotliwy blask i kojący zapach wystarczą by spojrzeć na wszystko inaczej. Chcemy dać Wam odrobinę ciepła zaklętego w świecy, a Wy stwórzcie swój codzienny rytuał.

Tutaj tekst Izy

W różnorodności siła

Różnimy się od siebie i to jeden z cudów naszej planety. Cudów nie problemów (niedociągnięć) natury. Jesteśmy, wysocy, niscy , wybitni i zwyczajni, zdrowi i chorzy, wreszcie sprawni w pełni i odbiegający od powszechnej normy sprawności. Jednak wszyscy mamy takie samo prawo żyć szczęśliwie. W naszym zespole doświadczamy tego cudu. Jesteśmy razem, Ci młodzi, stojący u progu dorosłości i Ci z pakietem doświadczeń, biegacze  oraz grający w golfa i ci chodzący z laską lub przemieszczający się na wózku i bardzo nam z tym dobrze. Pracujemy razem i wiemy jak dużo znaczy praca w życiu każdego człowieka. Naszym celem jest okazać pomoc i wsparcie tym ludziom, którzy chcą się wyrwać z kręgu niemożności. I choć różne są powody bezsiły, możliwe jest jej pokonanie. W tym pragniemy pomagać. Razem możemy obudzić moc wcześniej nieodkrytą.  Czasami pierwszym krokiem może być lektura bloga lub artykułu na naszej stronie lub zapalenie wieczorem świecy.