Po co jesteśmy?

Misja Fundacji

W pandemii trochę poczuliśmy jak to jest, nie móc nagle iść tam, gdzie się chce. Chociażby do lasu. Była piękna pogoda, a my siedzieliśmy w domach.

Ale jeśli...

…porównamy to do tego, jakie ograniczenia nakłada niepełnosprawność na niektórych z nas, to naprawdę, aż się głupio robi w połowie narzekania, że nie można iść na Zbawixa, usiąść i zjeść croissanta ze znajomymi.

Wiemy, że to nie jest nasza zasługa, że urodziłyśmy się zdrowe. Miałyśmy masę szczęścia. Nie zależało to od naszych umiejętności czy pewności siebie.

Mimo tego, że nasze życie nie było usłane różami (rozwody, choroby, trudne rodzinne sytuacje), nadal uważamy się za bardzo uprzywilejowane przez los. Uważamy, że jesteśmy na tym świecie “po coś”. A po co, to już sobie tak skromnie wymyśliłyśmy, że chcemy być odpowiedzialne społecznie i zmieniać go na lepsze :).

Nasze pragnienia

Przełożyć modny termin Biznes Odpowiedzialny Społecznie na realne i wartościowe działania

Stworzyć zgrany zespół zaangażowanych ludzi o różnych umiejętnościach

Być jak najbardziej proeko - tak jak Kapitan Planeta! Czyli stawiać na rozwiazania less i zerowaste, naturalne materiały i reusing

Skupić się na ludziach, którym szczególnie ciężko się przebić na rynku pracy i sprawić, żeby pracownik z niepełnosprawnością nie był traktowany jak “orzeczenie”, pretekst do dopłaty

Dać wędkę, nie rybę! Nie chcemy polegać na datkach, chcemy, żeby ktoś współpracując z nami był zachwycony realizacjami i pasją z jaką wykonujemy każde zadanie

A na koniec ciężkiego dnia pełnego satysfakcjonującej pracy odprężymy się przy naszych cudnie pachnących eko świecach :)!

I stała się jasność...

Z naszych różnych pragnień niczym z supermocy nastolatków w kreskówce Kapitan Planeta powstała super CSR Fundacja Przypominajka – nastawiona na to, żeby wykrzesać iskrę ciepłych myśli, przekazywać dalej płomień dobra, wzbudzać ogień zapału do zmian!

Przypominajka - Zestaw prezentowy - czarna świeca, czarna wkładka ulotka