Fundacja Przypominajka

Którą świecę wybrać? Sojową czy z wosku pszczelego?

Świece dekoracyjne, które wykonuje się z naturalnych surowców stanowią doskonałą alternatywę dla świec zawierających substancje chemiczne. Są one bezpieczne dla naszego zdrowia.

W stu procentach ekologiczne, a dodatkowo uformowane w elegancki sposób, świece wykonywane są z wosku sojowego oraz wosku pszczelego. O tym, jak powstają można poczytać w osobnym artykule na naszym blogu.

Świece z wosku sojowego

Wosk sojowy to utwardzony olej sojowy, który jest pozyskiwany z ziaren soi. Z uwagi na swoją biodegradowalność jest on całkowicie bezpieczny dla człowieka i przyjazny dla środowiska. Świece z wosku sojowego podczas palenia nie uwalniają absolutnie żadnych substancji chemicznych.

Poza tym powstający w procesie spalania dym jest minimalny, natomiast dwutlenek węgla, który wydziela się do powietrza, występuje tutaj w bardzo znikomych ilościach. Dzięki temu świec tych możemy bez problemu używać w obecności dzieci oraz osób zmagających się z alergią i dolegliwościami ze strony układu oddechowego.

Fakt, że świece sojowe są droższe, ale za to zdecydowanie zdrowsze od parafinowych już nikogo za specjalnie nie dziwi. Warto jednak podkreślić, iż mimo powyższego faktu są one bardziej ekonomiczne z uwagi na to, że się dłużej palą. Ich dodatkowym atutem jest przyjemny i delikatnie słodki zapach, który może być aromatyzowany naturalnymi olejkami.

Świece z wosku pszczelego

Wosk pszczeli to produkt uboczny, który powstaje w czasie produkcji miodu. Posiada on wiele właściwości leczniczych. Wykonane z niego świece zapachowe są nie tylko dla nas bezpieczne, ale też i zdrowe.

Wykonane z wosku pszczelego świece poprawiają jakość powietrza w pomieszczeniu. W trakcie eliminują zanieczyszczenia, nieprzyjemne zapachy i nadmiar jonów dodatnich, przez co wypełniają wnętrze naturalnym aromatem miodu i propolisu. Ułatwiają dzięki temu oddychanie, łagodzą migreny i pozytywnie wpływają na samopoczucie.

Spalanie bez dymu, dzięki czemu nie pozostawiają dwutlenku węgla w pomieszczeniu i sadzy na powierzchniach, to ich wyjątkowa zaleta.

Nad świecami sojowymi przeważają dłuższym czasem użytkowania..

Sojowa czy z wosku pszczelego? Którą świecę wybrać?

To już tak naprawdę będzie zależało od naszego gustu, a często nawet od filozofii życia, którą wyznajemy. Pamiętajmy o tym, że świece zapachowe z wosku pszczelego to produkt pochodzenia zwierzęcego. Mają wiele zalet, długo się spalają, ale przykładowo weganie już ich nie będą akceptować.

Świece z wosku sojowego pachną bardziej naturalnie i mają różne właściwości, w zależności od tego, z jakiej rośliny zostały wyprodukowane.    Każda świeca sojowa ma naturalny i ekologiczny charakter. Wydaje się być ona zatem najlepszym materiałem pochodzenia roślinnego, który może uprzyjemnić nam każdy wieczór.

Dlatego też z czystym sumieniem polecamy świece na bazie olejku sojowego i rzepakowego, które u nas znajdziecie.